Slidžių/snieglenčių paruošimas

Kaip tai padaryti? Štai nuodugnus paaiškinimas

1. Sutvarkomas slystamasis paviršius (base):

A. Sutvarkomos atplaišos. 

B. Nuvalomi nešvarumai, pašalinamas senas vaškas.

C. Užtaisomi nelygumai P-Texu (nešvarumai ir senas vaškas neleis prilipti P-Texui). Smulkiems įbrėžimams pašalinti gali būti šlifuojamas visas paviršius.

D. Jei reikia, sutvarkomas apatinis kantas (base edge).

2. Nuimamas šoninės sienelės perteklius (sidewall cut)

Šoninio kanto galandinimo efektyvumas, nepašalinus reikiamo pertekliaus, gali būti labai prastas. Varžyboms ir ambicingiems slidininkams šoninė sienėlė, kad nekibtų sniegas ir nestabdytų slydimo, turi būti padengta vaško pasta ir nupoliruota.

3. Pagalandamas šoninis kantas norimu kampu (side edge sharpening) pagal slidininko stilių, gebėjimus ir ciuožtiną dangą.

Deimantiniu arba keramikiniu disku – apledėjusiai dangai, sintetiniu akmeniu – sniegui.

4. Vaškuojamas ir poliruojamas paviršius. 

Vaškas parenkamas pagal ciuožtiną dangą ir poreikius. Pvz. treniruotėms ar paprastams kasdieniam čiuožinėjimui lauke naudojamas ekonomiškas universalus netemperatūrinis vaškas. Vidaus patalpos ar apledėjusioms dangoms geriausiai tinka beparafininis netemperatūrinis mažai florinuotas vaškas. Varžyboms, šlapiam sniegui ar ambicingiems slidininkams gali būti parenkamas temperatūrinis dviejų ar net trijų sluoksnių specialus vaškavimas: bazė + stipriai florinuotas parafininis vaškas + greičio pudra (grynas parafinas).

Daugiau informacijos apie slidžių priežiūrą galite rasti čia.

Scroll to Top